Розклад
icon facebook icon facebook icon facebook
Блог JUMP-UP
Стійка на руках Стійка на руках

Стійка на руках

Стійка на руках – це положення, у якій тіло у вертикальному положенні тримається на руках, з ногами вгору. Для виконання цього положення потрібно розвинути силу в руках, плечах, спині і м`язах кору. Також важливо мати мобільність у плечовому та тазовому поясі, щоб легше увійти в це положення і уникнути травм.

Багато людей стикаються з труднощами під час стояння на верхніх кінцівках через високий рівень фізичних вимог та потребу у часі на тренування і поліпшення техніки. Але саме подолання цих викликів допомагає розвивати силу волі, самодисципліну та впевненість у собі.

Також, щоб навчитися стояти догори ногами, треба перебороти страх, так як біологічно наше тіло не пристосоване стояти в перевернутому положенні, можна сказати що це боротьба з самим собою.

Користь:

  • Виконання цієї складно-координаційної вправи розвиває м’язи рук, плечей, спини, грудиної клітки та кору, покращуючи загальну силу і витривалість верхньої частини тіла.
  • Це положення розвиває баланс та координацію, оскільки вимагає точного контролю над тілом у вертикальному положенні.
  • Виконання складних положень, таких як стійка на руках, вимагає відчуття присутності та концентрації. Це може сприяти зосередженості розуму та покращити психічний стан.
  • Фізичні навантаження взагалі відомі своєю здатністю зменшувати рівень стресу. Виконання стійки на руках може допомогти розслабитися та зняти напругу.

У нашій школі ми працюємо за такою методикою вивчення цього елементу:

  • Починаємо з розминки, яка включає розтяжку рук, плечей, спини та стегон. Особлива увага приділяється розігріву зап’ястків та м’язів плечового поясу.
  • Вивчення кожного акробатичного елементу, починається з теорії та підготовчих вправ, для стійки на руках це: стійка на голові, на ліктях, на передпліччях, у літері “L”.
  • Впродовж тренування виконується вправи загальної фізичної підготовки, щоб тримати тіло в тонусі та у правильному положення під час виконання данного елементу

Отже, стійка на руках – це не тільки вражаюче положення тіла, але й великий виклик для фізичного та розумового розвитку. Вона сприяє розвитку міцності м’язового корсету тіла, балансу, концентрації та самодисципліни. Незважаючи на важкість, досягнення цієї цілі може призвести до великого задоволення та покращення загального самопочуття.

Костя
Костя

Тренер Школи Акробатики Jump Up