Розклад
icon facebook icon facebook icon facebook
Блог JUMP-UP
Повітряна гімнастика для дітей та дорослих Повітряна гімнастика для дітей та дорослих

Повітряна гімнастика для дітей та дорослих

Повітряній гімнастиці – це жанр, що зародився в цирку і довгий час асоціювався лише із ним, але зараз все змінилось. Повітряні гімнастика – це гімнастика в повітрі, яка допомагає підтягнути тіло, накачати м’язи без лишньої ваги, просто праця з вагою свого тіла.

Це дуже складна і видовищна дисципліна, елементи якої виконуються в повітрі на тканинах, ремені, кільцях і т.п., і є одним з найбільш неймовірних і хвилюючих напрямків в цирку, що не залишає байдужими глядачів. У сучасному ж світі повітряна гімнастика розглядається і як гарний видовищний спорт для дорослих, і як захоплюючі заняття для дітей різного віку.

Переваги даного виду спорту:

 • поліпшення координації рухів;
 • зміцнення мускулатури;
 • підвищення гнучкості;
 • розвиток сміливості.

Під час тренування активізуються практично всі групи м’язів, що підвищує їх силу і витривалість. Вправи на реквізитах, прикріплених до стелі, тренують гнучкість, розтяжку, синхронізують роботу рук і ніг, вчать групуватися і розслаблятися в потрібний момент. Різне положення тіла під час занять зміцнює вестибулярний апарат, серцево-судинну систему, знімає нервову напругу. Повітряна гімнастика корисна також і тим, хто має обмеження в заняттях з кардіо-навантаженням, кому протипоказані різкі активні рухи.

Протипоказання:

 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • захворювання внутрішніх органів;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • неврологічні проблеми.

Обов’язково перед заняттями потрібно проконсультуватися з лікарем!

Повітряні полотна, aerial silk, aerial contortion – різновид повітряної гімнастики, учасники якого виконують трюки на підв’язаних до стелі тканинних полотнах. Цей вид спорту у 90-х роках ХХ століття популяризував Цирк дю Солей, додавши до нього концепцію повітряних мистецтв як танцювальної форми та театральної виразності, а не суто гімнастичного мистецтва руху.

У повітряних полотнах є 3 невіддільні елементи виконання трюків:

 • Піднімання на висоту використовують під час виконання трюків у повітрі. Існує два різновиди піднімання – базове та французьке.
 • Обмотування тканиною – процес обмотування частин тіла гімнаста тканиною, на якій він висить. Цей процес супроводжується додатковим гімнастичним елементом – шпагатом, розгойдуванням тощо.
 • Політ з висоти – техніка падіння, за якої попередньо обмотане полотно розкручується та допомагає гімнасту безпечно спуститися на підлогу.

З трьох типів трюків політ з висоти є найскладнішим і найнебезпечнішим елементом. Повітряні полотна – мистецтво, яке вимагає високого ступеня міцності, сили, гнучкості, сміливості, витривалості та спроможності багато практикуватися.

Повітряне кільце, ліра, повітряний обруч, circeaux, aerial ring – все це є різні назви такого цікавого виду спорту та циркового мистецтва як повітряна гімнастика на кільці.

Повітряне кільце може мати різні форми та розміри, але досить часто виглядає як обруч з додатковими кріпленнями, петлею та поперечиною у верхній частині кільця. При роботі на кільці учні можуть використовувати не лише граційні позування та шпагатні елементи, а також і динамічні переходи, утримання рівноваги, розгойдування. Найчастіше виконують одиночну роботу на кільці, але можлива й парна робота.

Як проходить навчання?

Викладається повітряна гімнастика в залежності від рівня підготовки учнів, їх вікових та індивідуальних особливостей. Заняття з повітряної гімнастики прекрасно розвивають плечовий пояс і силу рук, виховують рішучість і витримку.

Але для того щоб почати навчання спеціальна підготовка не обов’язкова, розвивати силу м’язів, гнучкість і витривалість можна в процесі тренувань, а також виконуючи додаткові вправи. Звичайно це не просто і швидких результатів тут чекати точно не варто, доведеться запастися терпінням.

Всі елементи учні опановують поступово, спочатку тренер показує як виконувати обертання, обмотуючи полотно навколо рук і ніг. Потім ви навчитеся забиратись на полотна, і тільки після цього виконувати трюки на висоті, це виглядає досить ефектно, хоч і на перший погляд страшно. Утім при вивченні трюків використовуються спеціальні страхувальні мати, аби ризик травмування зводився до мінімуму.

А ще під час навчання дуже важливі силові вправи для зміцнення м’язів рук, грудей, спини і преса, це все тренується, на це потрібен час. Також потрібен зручний приталений до тіла одяг, який не сковує рухів.

Навчання дітей та дорослих проходить у груповому форматі, також присутні індивідуальні заняття. Ніколи не пізно здійснити свою мрію!

Повітряна гімнастика сприяє гармонійному розвитку людини. Наполегливі тренування вчать досягати поставленої мети, а виступи допомагають стати впевненішим у собі.

Софія
Софія

Тренер Школи Акробатики Jump Up