Розклад
icon facebook icon facebook icon facebook
Блог JUMP-UP
Шпагат за місяць Шпагат за місяць

Шпагат за місяць

Взагалі стрейчинг – це такий вид фізичної активності, який спрямований на розтяжку м’язів, покращення рухливості суглобів та покращення гнучкості тіла. За допомогою розтяжки людина збільшує довжину і еластичність м’язів.

Я раджу займатися стрейчингом для того, щоб підвищити загальну розслабленість, а також зняти напругу у всьому тілі.

Одним з найпопулярніших запитів у людей це – сісти на шпагат за короткий період. Але чи реально це за місяць?

Для того, щоб стрейчинг був ефективним, та дієвим потрібно дотримуватись таких правил:

  • Потрібно добре розігрітися перед стрейчингом, виконавши легку кардіо-розминку, щоб підготувати тіло до розтяжки;
  • Розтягувати потрібно дві сторони як праву, так і ліву для симетрії;
  • Всі рухи повинні бути плавні.

Шпагат – це елемент, який потребує неабиякої гнучкості, яка вимагає часу. Але найголовніше – це мати бажання та наполегливо йти до своєї мети шляхом регулярних тренувань, які спрямовані на покращення гнучкості м’язів стегон, променево-підвздовжних, а також м’язів спини і променево-крижових.

Шпагат використовується в різних видах спорту, таких як акробатика, гімнастика, балет, йога і танці.

Це той елемент, який потребує часу та постійної практики для досягнення бажаного результату. Я вважаю, що головне ставити собі ціль та робити все можливе для її досягнення.

  • Потрібно приділяти стрейчингу кожен день. Основне завдання – фокусуватися на розтяжці ніг, особливо на м’язах стегон, задніх поверхнях стегон і привідних м’язах. Виконувати різноманітні вправи потрібно за допомогою статичних та динамічних вправ.
  • Для того, щоб зробити цей елемент потрібно не лише займатися розтяжкою, але і не забувати про укріплення м’язів ніг. Наприклад: випади, присідання, нахили.
  • Можна використовувати спеціальні товари для більш ефективних тренувань, наприклад блоки, еластичні стрічки або різні ремені та гуму. Ці допоміжні засоби сприяють покращенню ефективності тренувань та приближають вас до цілі.
  • І найголовніше – постійність та терпіння! Тренуйтеся регулярно і будьте наполегливими та не зупиняйтеся на досягнутому. Потрібно докладати максимум зусиль на тренуваннях та слухати всі вказівки тренера, адже він точно знає як наблизити вас до омріяного шпагату.

Дотримуючись цих правил Ваша гнучкість буде поступово покращуватися і м’язи будуть еластичніші. Але не потрібно забувати, що у кожної людини є свої особливості, тому комусь потрібно більше часу, комусь менше. Не варто забувати, що шпагат – це не природня поза людини, через це багатьом важко зробити її за обмежений час. Комусь може знадобитися 2 роки, хтось зможе сісти за місяць, тут все індивідуально, тому швидкість прогресу може відрізнятися. Не можна порівнювати себе з кимось, потрібно прислухатися до свого тіла та слідувати вказівкам тренера.

Я вважаю, що людина, яка ніколи не займалася розтяжкою не зможе сісти на шпагат за місяць, хоча бувають і виключення, адже у кожного різна рухливість та мобільність суглобів.

Під час тренувань Вам потрібно описувати свої відчуття тренеру, адже рівень болю по 10 бальній шкалі не повинен перевищувати 7 балів, тому що тоді це може призвести до травм. Наприклад неправильне виконання вправи, або надто швидке розтягнення може призвести до розриву м’язів. Найбільша вірогідність такої травми – це коли людина займається без розминки, або без регулярних тренувань.

Надмірна напруга на сухожилля в області стегна, або ніг може призвести до розриву сухожиль.

Якщо сідати на шпагат без акуратності та поступовості можна пошкодити суглоби такі як: тазо-стегновий, колінний, гомілко-стопний.

Неправильна техніка може викликати болі в спині.

Якщо Ви відчули дискомфорт та біль під час виконання шпагату, то потрібно негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Отже, шпагат – це елемент, який можна навчитися робити, але це потребує наполегливості та регулярності. Краще займатися довше, але опановувати його поступово, щоб уникнути травм.

Ми дійшли до висновку, що зробити цей елемент за місяць це реально, але не для кожної людини, тому що це індивідуально і на це впливає безліч факторів.

Бажаю Всім читачам сісти на шпагат та бути у гармонії зі своїм тілом.

Даша
Даша

Тренер Школи Акробатики Jump Up